O FIRMIE

To już 30 lat !!!

Był rok 1988.
W kraju następowały gwałtowne zmiany polityczne i społeczne. Polacy zaczęli „brać sprawy we własne ręce”. Para młodych ludzi rozpoczynała właśnie swoje wspólne życie.
Zadawali sobie pytania jakie zadawało sobie wtedy miliony Polaków – Jak żyć w zmieniającym się ustroju ? Co robić ? Czy zostać czy uciekać z kraju ?  Wrodzony patriotyzm czy młodzieńcza chęć spróbowania własnych sił w pracy na własny rachunek … ?  Nie wiadomo – w każdym razie po pierwszych próbach w różnych dziedzinach głównym profilem firmy stało się pośrednictwo w obrocie nieruchomościami, które w tamtym czasie nie było jeszcze tak popularne jak dziś. Połączenie doskonałego zarządzania i wyczucia rynku z niezwykłą łatwością nawiązywania kontaktów zaowocowały szybko.

W 1992 roku firma przeniosła się do centrum Gdyni a w niedługim czasie miała już trzy odziały w Gdyni, w Gdańsku oddział w Sopocie i połowę udziałów w jednym z gdańskich biur nieruchomości.

Od 1993 roku ukazywać zaczęły się pierwsze periodyczne czasopisma branżowe wydawane przez firmę SZMIDT NIERUCHOMOŚCI Najpierw dwutygodnik „Rynek Nieruchomości”
a niedługo potem dołączył miesięcznik „Oferta Nieruchomości”. Powstał osobny dział wydawnictw, który również wychodził poza publikacje z dziedziny nieruchomości.
Pod koniec lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia firma nie mieściła się już w swoich siedzibach. Kolejnym działem firmy stała się Kancelaria Podatkowa „Szmidt & Szmidt”.

W 2001 uzyskanie licencji tym razem Zarządcy Nieruchomości przez Piotra Szmidta otworzyło możliwości ekspansji w tym segmencie rynku nieruchomości.

Rok 2003 zapisał się w historii firmy powstaniem kolejnego działu firmy „Aaron Nieruchomości – Wyłączny Agent Kupującego”. Prekursorska do dziś na polskim rynku idea to również dział pośrednictwa, w którym oferowana jest wyłączna obsługa klientów kupujących i najemców.

2005 rok – Ze względu na wzrost zleceń związanych z obsługą mieszkań na wynajem wyodrębnił się kolejny dział firmy zajmujący się wyłącznie zarządzaniem mieszkaniami i lokalami użytkowymi na zlecenie właścicieli.  Z czasem przekształcony w Pomorskie Centrum Wynajmu i Zarządzania Lokalami.

2005 rok – Piotr Szmidt został powołany do prac w Komisji Odpowiedzialności Zawodowej w ówczesnym Ministerstwie Infrastruktury w Warszawie. Komisja rozpatruje skargi na pośredników a w skrajnych przypadkach wnioskuje o kary a nawet odebranie licencji zawodowej pośrednika, osobom nierzetelnie wykonującym ten zawód.

2006 rok – to wielkie zmiany w życiu prywatnym i zawodowym.

2008 rok  – Firma obejmuje udziały w konsorcjum budowlanym Estor.  Konsorcjum zajmuje się sprzedażą i budową domów z klejonych bali drewnianych.

2009 rok  – Zmiana siedziby firmy. Nowe biuro w Gdyni przy ul. Mściwoja 7  Powstaje kolejny dział firmy zajmujący się wyłącznie sprzedażą i wynajmem domów.
House4U.  Trudny i odpowiedzialny segment rynku obsługiwany w formie specjalizacji. Wyjątkowi klienci oczekują wyjątkowej obsługi a przede wszystkim korzystają
z wielkiej interdyscyplinarnej wiedzy właściciela.
.
2010 rok  -Powstaje kolejny dział firmy zajmujący się wyłącznie obrotem mieszkaniami. Apartments4u.eu  Ciekawy i mocno konkurencyjny segment rynku obsługiwany w formie specjalizacji. Trudni klienci, skomplikowane sprawy i … właściciel firmy jest w swoim żywiole.

.
2011 rok  – To kolejny dział firmy tym razem specjalizujący się wyłącznie w wynajmie Wynajem4u.pl.  Ten projekt powstał jako rozwinięcie projektu z 2006 roku i zyskał błyskawicznie nawet większe od spodziewanego przez właściciela uznanie.  Okazało się, że szczególnie firmy są zainteresowane współpracą z pośrednikiem gwarantującym profesjonalne podejście do wynajmu.
Szczególnie wiedza właściciela z zakresu zarządzania nieruchomościami okazała się kluczem do sukcesu.
.
2012 rok  – Częścią działalności staje się MEDIACJA. Piotr Szmidt mając wieloletnie doświadczenie, coraz częściej
podejmuje się profesjonalnej mediacji – specjalizując się w mediacji dotyczącej nieruchomości.  Sukcesy zachęcają do dalszej pracy.

2015 rok  – 50 – lat … tyle ma Piotr Szmidt właściciel firmy – czas na zmiany w organizacji firmy w tym rezygnację z nierentownych działów firmy, ograniczenie czasochłonnych prac społecznych i skupienie się na jednym projekcie SYSTEMIE AKTYWNEJ WSPÓŁPRACY rynku nieruchomości,
W tym wieku można już robić to co się lubi.

A że lubi się … nieruchomości to się nawet dobrze składa …
Wielką zaletą jest, że dzięki stabilności i tradycji firmy to klienci chcą powierzać nam swoje nieruchomości a nie my musimy do tego namawiać. Przywilej stabilnej firmy …
jak mawiał Warren Buffett „Czas jest przyjacielem znakomitego przedsiębiorstwa, a wrogiem miernego.

Obecnie zarządzamy najmem ponad stu pięćdziesięciu mieszkań, domów i lokali w trójmieście i okolicach.  / lipiec 2018 – 160 /
Wynajem jest na prawdę fascynujący !

Tak jak fascynująca jest MEDIACJA !
Dwie zwaśnione strony, początkowy zupełny brak porozumienia, mozolne rozmowy, wypracowywanie kompromisu … i ulga na twarzach po zawarciu ugody … to na prawdę daje satysfakcję !